EN

Burun Estetiği

Yüz Estetiği

Göz Kapağı Estetiği

Meme Estetiği

Vücut Estetiği

Yağ Transferi

İç Uyluk Germe ameliyatı hakkında bilgi verir misiniz ?

Bacakların kalçadan dize kadar olan bölgesine uyluk denir ve bu bölgedeki deride dalgalanma ve sarkmalar en çok rahatsız veren sorunlardandır. Kilo alıp verme, doğum yapma, hareketsizlik ve yaşlanma gibi faktörlerle bu bölgedeki gevşeme hızlanır. Estetik cerrahi yöntemiyle bu sorunlar giderilebilmektedir.
Uyluk Germe ameliyatı nedir?
Bu ameliyat, aşırı kilo alıp verme ya da ilerleyen yaşın etkisiyle, vücudun uyluk bölgesindeki cildin bollaşıp sarkma sorununu ortadan kaldırmak amacıyla uygulanır.
Uyluk Sarkması Nedir? Neden Olur?
İlerleyen yaş ile derinin esnekliğini kaybetmesi, aşırı kilo alıp verme ile cilt gerginliğinde kayıpların oluşması, cilt altı yağ dokusunu incelmesi özellikle uyluğun iç kısmında bacak derisinin aşağıya sarkmasına sebep olur. Genellikle uyluğun orta kısmına, bazen de dize doğru yığılmalar oluşur.
Uyluk germe operasyonu nasıl yapılır?
Uyluk germe operasyonu ile bacakların üst ve iç tarafında oluşan deri bolluğu ve yağlanma giderilir. Cilt bolluğu çok az olan zayıf hastalarda kasıkların iç tarafında yatık bir iz bırakacak şekilde deri fazlası çıkartılır ve gerilerek dikilir. Deri bolluğu fazla olan ve yağlanması olan hastalarda liposuction yöntemi ile beraber uygulanır.
Uyluk germe ameliyatı ne kadar sürer?
Hastanın vücut durumuna göre süre değişebilir. Uyluk germe ameliyatı genellikle 2 - 3 saat arası süren bir uygulamadır.